Logo Fundusze Europejskie, Logo Misterstwo Zdrowia, Logo ŚCO, Logo UE

Aktualności

Szanowni Państwo

Osoby zakwalifikowane do programu za pośrednictwem POZ oraz osoby spełniające kryteria uczestnictwa, które zgłaszają  się bezpośrednio do ŚCO informujemy, że obecnie wizyty konsultacyjne połączone z badaniami fiberoskopowymi odbywają się bez przeszkód po wcześniejszym uzgodnieniu terminu wizyty pod numerem telefonu 41 36 74 653.

Jednocześnie zapewniamy, iż w związku z aktualną sytuacją epidemiczną podjęto dodatkowe środki mające zwiększyć bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów w ŚCO. Pracownicy ŚCO stosują w kontakcie z pacjentem jednorazowe środki ochrony osobistej. W Poradni Chirurgii Nowotworów Głowy i Szyi przebywają tylko Ci pacjenci, którzy zostali wcześniej zweryfikowani przez personel pod kątem objawów mogących wskazywać na infekcję COVID-19 oraz kontaktu z osobami chorymi na COVID-19, czy przebywającymi w kwarantannie. Osoby zgłaszające się na wizytę powinny stosować zalecane środki ochrony osobistej, tj. osłonę na nos i usta oraz środki do dezynfekcji rąk.

Prosimy o stosowanie się do wyżej wymienionych wymogów epidemiologicznych oraz zachowania zasad dystansu społecznego w trakcie oczekiwania na wizytę oraz do udzielania pełnej informacji podczas wywiadu epidemiologicznego.

Szanowni Państwo,

informujemy, że program profilaktyczny „Twój świadomy wybór- program profilaktyki nowotworów głowy i szyi” realizowany przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii na terenie województw: świętokrzyskiego, mazowieckiego, lubelskiego oraz podkarpackiego zostaje przedłużony do 31 grudnia 2021 roku.

Zasady rekrutacji do programu nie ulegają zmianie.

 1. Akcja profilaktyczna 4 lutego w ramach Światowego Dnia Walki z Rakiem
 2. Wykład on-line podczas akcji profilaktycznej Politechniki Świętokrzyskiej z okazji Dnia Kobiet – informacja o wszystkich programach realizowanych w ŚCO
 3. Artykuły prasowe – 28 informacji prasowych w mediach
 • https://www.emkielce.pl/images/tygodnik/index.php?numer=2021/06&url=2021#page/8 Tygodnik eM Kielce
 • https://podcasty.radio.kielce.pl/porozmawiajmy-o-zdrowiu audycja z dr Sławomirem Okłą
 • https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-02-04/swiatowy-dzien-walki-z-rakiem-premier-i-minister-zdrowia-w-centrum-onkologii/
 • https://www.zwrotnikraka.pl/swiatowy-dzien-walki-z-rakiem/?action_purge
 • https://kielce.tvp.pl/52112529/w-czwartek-swiatowy-dzien-walki-z-rakiem-bezplatne-badania-profilaktyczne-w-sco
 • https://kielce.tvp.pl/52140257/zaplanuj-dlugie-zycie-w-swiatowym-dniu-walki-z-rakiem-lekarze-przypominali-o-badaniach
 • https://kielce.tvp.pl/52005146/w-glosie-dnia-o-badaniach-profilaktycznych-dlaczego-pacjenci-z-nich-nie-korzystaja
 • https://kielce.tvp.pl/52250070/pandemia-nie-zwalnia-od-profilaktyki-profesor-stanislaw-gozdz-gosciem-glosu-dnia
 • https://www.rynekzdrowia.pl/Serwis-Onkologia/Swiatowy-Dzien-Walki-z-Rakiem-bezplatne-badania-w-SCO,218439,1013.html
 • https://www.otwock.pl/swiatowy-dzien-walki-z-rakiem-2021,ne,mg,6,3575
 • https://e-starachowice.pl/20210204357276/um-starachowice-w-swiatowy-dzien-walki-z-rakiem-bezplatne-badania-w-sco-1612399505\
 • https://calisia.pl/index.php/4-lutego-swiatowy-dzien-walki-z-rakiem,49056
 • https://ckinfo.pl/w-swiatowy-dzien-walki-z-rakiem-bezplatne-badania-w-sco/
 • https://swietokrzyskie.cozadzien.pl/swietokrzyskie/bezplatne-badania-w-swiatowy-dzien-walki-z-rakiem/55945
 • https://wkielcach.info/aktualnosci/w-swiatowy-dzien-walki-z-rakiem-bezplatne-badania-w-swietokrzyskim-centrum-onkologii/
 • https://emkielce.pl/region/sco-zaprasza-na-badania-profilaktyczne-w-czasie-pandemii-spadla-zglaszalnosc
 • http://www.busko.com.pl/w-swiatowy-dzien-walki-z-rakiem-8211-bezplatne-badania-w-sco-,,1,14,7,31837,n.html
 • https://www.spottedstarachowice.pl/fakty/item/7550-w-swiatowy-dzien-walki-z-rakiem-bezplatne-badania-w-sco.html
 • http://swietokrzyskie.info/wiadomosci/news.php?id=31837
 • https://www.mp.pl/onkologia/aktualnosci/258533,sco-zaprasza-na-badania
 • http://www.busko.com.pl/w-swiatowy-dzien-walki-z-rakiem-8211-bezplatne-badania-w-sco-,,1,14,7,31837,n.html
 • http://pinczow24.pl/w-swiatowy-dzien-walki-z-rakiem-8211-bezplatne-badania-w-sco-,,1,14,7,31837,n.html
 • https://www.tvswietokrzyska.pl/wiadomosci/kielce/item/41133-swietokrzyskie-centrum-onkologii-zaprasza-na-bezplatne-badania.html
 • https://www.radio.kielce.pl/wiadomosci/sco-zacheca-do-profilaktyki,122382
 • https://www.radio.kielce.pl/wiadomosci/nowotwor-nie-zaczeka-do-konca-pandemii-male-zainteresowanie-bada,121909
 • https://kielce.tvp.pl/51979596/male-zainteresowanie-badaniami-profilaktycznymi-a-nowotwor-nie-zaczeka-do-konca-pandemii
 • https://www.radio.kielce.pl/wiadomosci/nowotwor-nie-zaczeka-do-konca-pandemii-male-zainteresowanie-bada,121909
 • https://kielce.tvp.pl/52000441/w-glosie-dnia-o-badaniach-profilaktycznych-dlaczego-pacjenci-z-nich-nie-korzystaja
 1. Audycje radiowe – 3 audycje
 • Radio Kielce,  10.02.2021 Czas na zdrowie - audycja z dr Sławomirem Okłą.
 • Radio Fama Kielce, od 1.02.2021 – 4.02.2021 informacje o badaniach w codziennym serwisie informacyjnym
 • Radio Fama Kielce,  4.02.2021 w cyklu "Temat dnia" - audycja z rzecznikiem ŚCO na temat wszystkich programów profilaktycznych.

27 września 2020 roku podczas akcji zbiórki krwi zorganizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Górno w Leszczynach przedstawiciele ŚCO prowadzili akcję informacyjną na temat badań profilaktycznych realizowanych w ŚCO, w tym na temat zasad kwalifikacji do badań w ramach Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi  „Twój świadomy wybór”. 

 

23 września 2020 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Kielcach odbyło się spotkanie edukacyjne na temat sygnałów ostrzegawczych, diagnostyki i leczenia nowotworów regionu głowy i szyi oraz czynników ryzyka i  roli stylu życia w profilaktyce nowotworów tego regionu. Zachęcano młodzież do promowania udziału w projekcie „Twój świadomy wybór” w środowisku lokalnym, w tym wśród rodziców i bliskich przekazując materiały edukacyjne na temat projektu.

W dniach 21-25 września 2020r. w Poradni Chirurgii Głowy i Szyi zwiększono pulę przyjęć pacjentów na w ramach Programu dla osób w wieku 40-65 lat z objawami mogącymi wskazywać na ryzyko nowotworu regionu głowy i szyi. Prowadzono także kolportaż materiałów edukacyjnych.

W holu głównym ŚCO przygotowane było stoisko z materiałami informacyjnymi dla pacjentów.

W dniach 21 – 25 września 2020 roku w ŚCO prowadzono nasilone działania zwiększające świadomość społeczeństwa na temat profilaktyki nowotworów głowy i szyi i promujące projekt, kolportowano broszury edukacyjne oraz wyświetlano  prezentację dotyczącą objawów i profilaktyki nowotworów głowy i szyi wraz z historiami pacjentów na elektronicznych tablicach informacyjnych w poradniach ŚCO.

 Informacje z konferencji i innych działań profilaktycznych były relacjonowane w radiu i telewizji.  Byliśmy obecni w ogólnopolskim wydaniu Wydarzenia w Polsat News (21.09.2020) oraz w TVP Info (21.09.2020). Specjaliści z ŚCO byli obecni w Radio eM Kielce - dr Sławomir Okła w audycji „ABC Zdrowia” oraz  w Radio Kielce- dr Jakub Spałek w audycji „Porozmawiajmy o zdrowiu”.

Dodatkowo w innych mediach pojawiło się wiele informacji promujących profilaktykę nowotworów głowy i szyi. Warto zajrzeć, poczytać i posłuchać. 

21 września 2020 o godz. 10.00 przed wejściem głównym do ŚCO odbyła się konferencja prasowa z udziałem prof. Stanisława Góździa - Dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, dr n. med. Sławomira Okły- Kierownika Kliniki Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi oraz przedstawicieli Zespołu Kliniki poświęcona problemowi nowotworów głowy i szyi, promująca ŚCO oraz Program Profilaktyki „Twój świadomy wybór”, informująca o działaniach zaplanowanych w tym tygodniu w ŚCO. Na konferencji obecny był też pacjent, który reprezentował pacjentów po laryngectomii, zachęcał do czujności onkologicznej i regularnych badań profilaktycznych. Po konferencji w mediach pojawiło się wiele informacji na temat programu „Twój świadomy wybór”.

Już po raz ósmy Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza na bezpłatne badania w ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. W dniach 21 – 25 września z bezpłatnych badań przesiewowych mogą skorzystać mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, podkarpackiego, mazowieckiego i lubelskiego, którzy mają niepokojące objawy laryngologiczne i są w wieku 40 – 65 lat. REJESTRACJA NA BADANIA POD NR TEL. 41 36 74 653.

PLAN VIII EUROPEJSKIEGO TYGODNIA PROFILAKTYKI

Podczas happeningu na stoisku ŚCO prowadzono akcję informacyjną na temat badań profilaktycznych realizowanych w ŚCO, w tym zasad kwalifikacji do badań w ramach Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi  „Twój świadomy wybór” oraz o możliwościach wykonania badań w aktualnej sytuacji epidemicznej. Prowadzono także kolportaż materiałów edukacyjnych.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

Zrozumiałem